Schránkový program

Oceľová schránka spoľahlivo zabráni krádeži harddisku. Krádež harddisku je vďaka strate či úniku dát zvyčajne najväčšou škodou celej krádeže. V schránke je držiak pre jeden harddisk, káble pre napájanie a prenos dát, ventilátor. Patentované riešenie schránky Vám ponúka elegantnú možnosť ochrany dát, je možné ho doplniť aj o imobilizér napájania harddisku ovládaný pomocou Dallas kľúča, čo zabráni aj nedovolenému kopírovaniu dát.

Schránka zároveň chráni skriňu počítača a aj zamedzuje jeho nedovolenému rozoberaniu. Odoláva hrubému násiliu a ťažkému ručnému náradiu.

Schránka sa skladá z pevnej základovej platne, ktorá sa pripevní o podlahu, prípadne o plochu stola a uzamykateľnej časti, ktorá sa pohybom dozadu nasunie na základňovú platňu. K uzamknutiu nie je potrebný kľúč. V prípade potreby sa schránka odomkne kľúčom a vysunutím dopredu sa uvoľní zo spojenia so základovou platňou.

Harddisk je upevnený v držiaku schránky, má vlastné chladenie ventilátorom, vďaka čomu má harddisk dlhodobo nižšie a homogénnejšie teplotné pole ako pri umiestnení v skrini počítača.

Schránka je opatrená špičkovým zámkom s trojradovou, pätnásťkolíkovou vložkou, ktorá má najvyšší možný stupeň ochrany. Zámok je odolný voči odvŕtaniu, planžetovaniu, podchladeniu, pickingu, vytrhnutiu a podobne.

K hornej ploche schránky je počítač pripevnený skrutkami, ktoré sú prístupné len v odomknutej polohe. V zadnej časti má schránka oko pre napojenie s lanovým programom, čo umožňuje chrániť s počítačom aj monitor, tlačiareň, fax a podobne.